יטבתה
יטבתה
חסר רכיב

עדכונים מהמטה השיתופי

14/11/2016
עדכונים מהמטה השיתופי
לחברים ושותפים לדרך, השלום והברכה,
שנת 2016 הייתה שנה מורכבת של חילופי גברי, של התארגנות ושל ריק בתחום התקשורתי של פעילות צוות המטה של הקיבוצים השיתופיים.
הפעילות נמשכה בכל הזירות אך לא קיבלה את הביטוי במדיה הדיגיטלית באופן ראוי.
המשכנו בביקורים בקיבוצים ברחבי התנועה מאילות בדרום ועד סאסא וברעם בצפון.
אנחנו מלווים קיבוצים באופן פרטני, בתחומי הקליטה, עבודת המזכירות, עבודת המזכיר, בתחום המבנה הארגוני, השיח החברתי וגם מפגשים עם קבוצות חברים בקיבוצים.
מאיה שפיר מקדמת את נושא הקואופרציה בתנועה ומהווה נציגה של התנועה הקיבוצית בארגון העולמי ועושה זאת באופן מעורר כבוד. זו עבודה על התודעה ומן הסתם זו דרך זרועת מהמורות, ציניות וספקות, אך גם מלאת תקווה ואמונה שזהו מאמץ ראוי.
לצד זה מאיה שותפה מלאה בצוות ומשמשת כנציגה מטעמנו בפורומים שונים של התנועה.
גיל לין נכנס לזמן קצר לצוות ועזר לקדם מבנה ארגוני חדש לעבודה בתחום הקיבוצים השיתופיים (אנו מצרפים את המבנה והמטרות כפי שגובשו ע"י קבוצת חברים, מזכירי קיבוצים ונוספים).
תודה לחברים שסייעו יוסי לביא - חצרים, מנצ'ר - בארי, אורי אופיר - משמר העמק, אבי גרפונקל - יטבתה, מיכל צורן - סאסא, גיל לין - משמר העמק, עידית גינזבורג - סאסא, מאיה שפיר - יטבתה ועבדכם הנאמן - פלמ"ח צובה.
גיל נתבקש להעמיד את מועמדותו לתפקיד המשנה למזכ"ל התנועה, בתמיכה מלאה של מאיה ושלי.
אנו רואים בשילוב חברים שמייצגים ומאמינים בתפישת עולמנו השיתופית-שוויונית בתפקידים משמעותיים בתנועה, מאמץ וכוון שחשוב לקדם, לטובת קיבוצינו וקיבוצי התנועה כולה.
גם גיל לוקח חלק, יחד אתנו, בביקורים בקיבוצים ובכלל בחשיבה על דרכי פעולה לקידום צרכי הקיבוצים השיתופיים.
בהצלחה לגיל בתפקידו החדש!
נתבקשתי ונעניתי לקחת על עצמי את ריכוז המטה של הקיבוצים השיתופיים ולמעשה מ-1/11/16 אני ממלא שליחות זו ומקווה להיות כתובת לחברי והנהלות הקיבוצים באשר הם, כמיטב יכולתי ובמלוא אמונתי בדרך, חשובה לי, שותפותכם, עד מאד!
אגב, מעת לעת, אני ואחרים בצוות נקראים לדגל גם בקיבוצים מתחדשים לסייע, לתמוך, ואנו פוגשים אנשים אכפתיים מעניינים וישובים שחשוב להמשיך כקיבוצים, גם עם הם שונים.
התנועות הקיבוציות ובתוכן הקיבוצים השיתופיים נמצאת בתקופה לא פשוטה ומטרידה, בכל נוגע לחוק ההסדרים וסוגיות נוספות.
הצוות שעוסק בנושא, כולל אנשים, שהקיבוץ השיתופי וייחודו הם מצפן עבורם וכמי שעוקב אחרי מהלך העניינים, אני יודע, שאנו זוכים לטיפול כמגזר שונה בתוך התנועה הרחבה.
אנחנו מתחילים לפעול במתכונת המבנה הארגוני החדש, והפגישה הראשונה של הנהלת המטה תתקיים ב-21/11/16. חברי ההנהלה הם: מיכל - סאסא, צחי - רביבים, ביני - משמר העמק, אסף - קבוצת יבנה, יניב - בארי, מאיה, יהודה.
בימים אלו, אנו בשלבי גיוס של פעיל מלא נוסף לצוות, ברגע שיבחר יצטרף גם הוא להנהלה.
חברים בזאת אסיים לפעם, עקבו אחרינו באתר שווים, ובדף הפייסבוק של הקיבוץ השיתופי.
שימו לב למיילים ותגיבו, ומאד מומלץ להעביר את הדיווחים שלנו לכלל החברים, זה יעזור, עד מאד, להבאת פעילות צוות המטה של הקיבוצים השיתופיים למודעות החבר מן השורה.
לסיום ציטוט מאמירה של יצחק רבין זכרו לברכה, שבימים אלו אנו זוכרים את הרצח המתועב, ומציינים את פועלו ואת הצווים לפיוס ושלום בתוכנו ועם שכינינו.
"אין לי נכסים, יש לי רק חלומות להוריש לדורות הבאים עולם טוב יותר, מפויס יותר - עולם שנעים לחיות בו. אין זה הרבה מדי "
בברכה,
צוות מטה הקיבוצים השיתופיים
מחבר
יהודה סלמון
נכתב בתאריך
13/11/2016
חסר רכיב